Tycinka

Tyčinka amarantová Crispins bezlepková 50 g BIO EXTRUDO

Slaná pochúťka v biokvalite obohatená o amarant. Vhodná pre bezlepkovú diétu. Chutné rozšírenie jedálneho lístka celiatikov. Príjemne ochutené rascou. Tyčinkami môžete zahnať maškrtnosť, podávať s nátierkou, čerstvou zeleninou. Viac

  • 0,91€ / 1,82 € za 100 g
  • Výrobca: Extrudo
  • Kód produktu:641017
  • Dostupnosť:Skladom

Amarant sa radí k pseudoobilninám, čo znamená, že medzi obilné trávy nepatrí, ale v kuchyni sa využíva úplne rovnako. Zrno a z neho mletá múka sa využívajú predovšetkým v potravinárstve, rovnako ako listy. Niekedy sa ale používa aj ako krmivo v poľnohospodárstve. Z múky sa pripravuje hlavne pečivo a cestoviny pre celiatikov. Amarantová múka chuťovo obohacuje nielen pečivo, ale napríklad aj kakao.

Biopotraviny sú systematicky a prísne kontrolované podľa platnej legislatívy a len na základe vydanej certifikácie môžu byť takto označované. Biokvalitu týchto potravín uvítajú obzvlášť zákazníci, ktorí sa zaujímajú o udržateľný systém hospodárenia a ekologické poľnohospodárstvo. 

 

 
Zloženie
 
Kukurica*, amarantová múka* 21 %, sušená cibuľa*, rasca* 2 %, soľ. *produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
 
 
Skladovanie

Skladujte v suchu. Po otvorení spotrebujte do 2 dní.

 

Výživová hodnota na 100 g

Energia: 1506 kJ / 361kcal

Tuky: 3 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,5 g

Sacharidy: 67,8 g - z toho cukry: 0,9 g

Bielkoviny: 9,2 g

Soľ: 0 g
 
 
Krajina pôvodu
 

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať