Skorica

Škorica mletá Cassia 40 g BIO SONNENTOR

Mletá škorica v biokvalite, používa sa na ochutenie. Má veľmi príjemnú vôňu a jemne sladkastú chuť. Hodí sa predovšetkým do sladkých pokrmov. Viac

  • 2,53€ / 6,33 € za 100 g
  • Výrobca: Sonnentor
  • Kód produktu:411025
  • Dostupnosť:Skladom

Škoricu uplatníte predovšetkým v dezertoch, skvele chutí napríklad s orechmi, hruškami a jablkami. Dobre sa hodí tiež k tekvici. Škoricou môžete okoreniť aj pečené kura. Chutné je aj živočíšne alebo rastlinné mlieko ochutené medom a škoricou. Med všeobecne v kombinácii so škoricou bude vždy dobrá voľba. Škorica je dôležitým základom perníkového korenia a tradičnou súčasťou českej žemľovky. So škoricou si budú rozumieť aj slivky a lekvár.

Z listov, konárov a kvetov stromu škoricovníka sa získava škoricový olej, ktorý sa využíva na výrobu liečivých prostriedkov. Kôra sa okrem potravinárstva využíva tiež pri výrobe voňaviek, kozmetiky, likérov alebo liekov.

Biopotraviny sú systematicky a prísne kontrolované podľa platnej legislatívy a len na základe vydanej certifikácie môžu byť takto označované. Biokvalitu týchto potravín uvítajú obzvlášť zákazníci, ktorí sa zaujímajú o udržateľný systém hospodárenia a ekologické poľnohospodárstvo.

 

 

Zloženie

Škorica mletá Cassio *. * výrobok kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

 

Skladovanie

Skladovať v suchu a chlade.

 

Výživová hodnota na 100 g

Energia: 0 kJ / 0kcal

Tuky: 0 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g

Sacharidy: 0 g - z toho cukry: 0 g

Bielkoviny: 0 g

Soľ: 0 g
 
 
Krajina pôvodu
 
Mimo EÚ

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať