Olej

Olej avokádový 250 ml BIO BIO PLANETE

Fair trade avokádový panenský olej v biokvalite. Skvele sa hodí na smaženie, pečenie a varenie. Nepripaľuje sa až do 250 ° C. Možno ho použiť aj v studenej kuchyni. Má výbornú jemnú maslovú chuť avokáda. Vhodný dokonca ako kozmetický produkt na vysušené vlasy. Viac

  • 12,40€ / 4,96 € za 100 ml
  • Výrobca: Bio Planete
  • Kód produktu:430068
  • Dostupnosť:Skladom

Avokádo, z ktorého sa tento olej získava, sa pestuje v Keni miestnymi farmármi podľa zásad fair trade. Priamo v Keni sa avokádo po zbere za studena lisuje. Olej je veľmi všestranný, nepripaľuje sa do vysokých teplôt a skvele chutí aj v šalátoch.

BIO PLANETE sa stala roku 1984 prvou európskou organickou lisovňou oleja. Spoločnosť získava oleje zo semien, orechov a ovocia v biokvalite so snahou zachovať ich pôvodnú chuť. Firma si zakladá na vysokej kvalite. Spolupracuje s osvedčenými dodávateľmi, testuje suroviny v mieste pôvodu, aj priamo v lisovni, necháva produkty počas spracovania pomocou analýz niekoľkokrát overovať.

Biopotraviny sú systematicky a prísne kontrolované podľa platnej legislatívy a len na základe vydanej certifikácie môžu byť takto označované. Biokvalitu týchto potravín uvítajú obzvlášť zákazníci, ktorí sa zaujímajú o udržateľný systém hospodárenia a ekologické poľnohospodárstvo.

 

 

Zloženie

100 % avokádový olej*, lisovaný za studena. *produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

 

Skladovanie 

Skladujte pri izbovej teplote a chráňte pred priamym slnečným žiarením.
 
 
Výživová hodnota na 100 g
 
Energia: 3367 kJ / 819 kcal
Tuky: 91 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 18 g
Sacharidy: 0 g - z toho cukry: 0 g
Bielkoviny: 0 g
Soľ: 0 g
 
 
Krajina pôvodu
 
Keňa

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať