Fazula

Fazuľa adzuki 1 kg BIO COUNTRY LIFE

Má príjemnú orieškovú chuť. Uplatní sa v šalátoch, polievkach a dokonca sa pridávajú aj do sladkých pokrmov. Viac

  • 4,04€ / 0,4 € za 100 g
  • Výrobca: Country Life
  • Kód produktu:120063
  • Dostupnosť:Skladom

Vynikajúca do omáčok, nátierok aj náplní. Už ste skúsili čerstvú zeleninu s dipom z fazule adzuki ?

Adzuki sa stane chutnou súčasťou rôznych zeleninových zmesí, strukovinových placiek či fašírok. Vyčaríte z nej i chutnú nátierku a určite sa s nimi nebojte experimentovať na sladko.
 
Často ju volajú fazuľou, ale nejde o pravú fazuľu. Príbuzné sú skôr mungu. Pochádza z Ázie, kde sa pestovali už pred rokom 1000 pred n. l. V Číne a v Japonsku sa typicky používajú predovšetkým na prípravu sladkých pokrmov. Nezaobíde sa bez nich napríklad sladkým krém mochi. Z namočenej fazule sa potom vyrába horúci nápoj podobný čaju. V Japonsku je adzuki hneď druhou najobľúbenejšou strukovinou po sóji.
Pred varením je potrebné namočiť adzuki minimálne na 8 hodín. Následne sa varí zhruba 45 minút. Po uvarení má zľahka svetlejšiu fialovú farbu a nerozpadávajú sa. Fazuľu adzuki môžete rovnako ako mungo nechať naklíčiť.

Biopotraviny sú systematicky a prísne kontrolované podľa platnej legislatívy a len na základe vydanej certifikácie môžu byť takto označované. Biokvalitu týchto potravín uvítajú obzvlášť zákazníci, ktorí sa zaujímajú o udržateľný systém hospodárenia a ekologické poľnohospodárstvo. 

 

 

Zloženie

Fazuľa adzuki*. Môže obsahovať stopy lepku, arašidov, sóje, orechov a sezamu. *produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

 

Skladovanie 
 
Skladujte na suchom a chladnom mieste. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

 

Výživová hodnota na 100 g

Energia: 1281 kJ / 304 kcal
Tuky: 1,2 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,3 g
Sacharidy: 42 g - z toho cukry: 3,1 g
Bielkoviny: 23 g
Soľ: 0 g
 
 
Krajina pôvodu
 
Čína

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať