Chrumky

Chrumky kukuričné bezlepkové 60 g DARVIT CL

Kukuričné chrumky natural sú nesolené a vyrobené bez pridaného tuku. Sú prirodzene bezlepkové. Obľúbené najmä u malých detí. Chutné rozšírenie jedálneho lístka celiatikov. Viac

  • 0,77€ / 1,29 € za 100 g
  • Výrobca: Darvit
  • Kód produktu:643001
  • Dostupnosť:Naskladňujeme. Odosielame do 2 - 4 dní.

Chrumky skladujte v tme, vplyvom svetla sú svetlejšie. Po otvorení balenia môžu chrumky navlhnúť a stratiť chrumkavosť, preto ich konzumujte ihneď.

Firma Darvit pri výrobe chrumiek nepoužíva žiadne umelo pridané látky ani konzervačné látky. Darvit sa tiež zameriava čisto na bezlepkovú výrobu a používa iba suroviny bez genetickej modifikácie.

Kukurica je rastlina z čeľade lipnicovitých, ktorá môže mať až šesť metrov. Pôvodne pochádza z Južnej Ameriky, kde sa pestuje už vyše 5000 rokov. Od miestnych Indiánov sa kukurica spolu s Kolumbom dostala do Európy. Dnes je kukurica po pšenici a ryži najpestovanejšou obilninou na svete. 

Kukurica sa využíva ako krmivo, ďalej ako surovina na výrobu cukru, oleja a škrobu. Niektoré druhy sa pestujú ako zelenina. V potravinárstve sa z kukurice vyrábajú lupienky, múka, krupica alebo kaše. Zvlášť v rozvojových krajinách je kukurica cenným zdrojom obživy.

 

 

Zloženie

Kukuričná krupica, voda.

 

Skladovanie 

Skladujte v suchu a chlade.

 

Výživová hodnota na 100 g

Energia: 1620 kJ / 386 kcal

Tuky: 2,5 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,6 g

Sacharidy: 79,4 g - z toho cukry: 0 g

Bielkoviny: 8,9 g

Soľ: 0 g


Krajina pôvodu

Česká republika

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať