Chlebicky

Chlebíčky ryžové s amarantom bezglutenové 140 g BIO RACIO

Chrumkavý chlebíček v biokvalite obohatený o amarant. Je to skvelá náhrada klasického pečiva, výborné sú ako súčasť raňajok a desiaty. Chutné rozšírenie jedálneho lístka celiatikov. Viac

  • 1,61€ / 1,14 € za 100 g
  • Výrobca: Racio
  • Kód produktu:630030
  • Dostupnosť:Naskladňujeme. Odosielame do 2 - 4 dní.

Amarant sa radí k pseudoobilninám, čo znamená, že medzi obilné trávy nepatrí, ale v kuchyni sa využíva úplne rovnako. Zrno a z neho mletá múka sa využívajú predovšetkým v potravinárstve, rovnako ako listy. Niekedy sa ale používa aj ako krmivo v poľnohospodárstve. Z múky sa pripravuje hlavne pečivo a cestoviny pre celiatikov. Amarantová múka chuťovo obohacuje nielen pečivo, ale napríklad aj kakao.

Rastlina, z ktorej amarant pochádza, sa nazýva láskavec. V Strednej Amerike ho pestovali Aztéci a Inkovia už 4000 rokov pred naším letopočtom. Dnes sa amarant prevažne pestuje v tropickom páse, kde sa zrno zberá až trikrát ročne. Jedno zrnko má veľmi malé rozmery i váhu.

Biopotraviny sú systematicky a prísne kontrolované podľa platnej legislatívy a len na základe vydanej certifikácie môžu byť takto označované. Biokvalitu týchto potravín uvítajú obzvlášť zákazníci, ktorí sa zaujímajú o udržateľný systém hospodárenia a ekologické poľnohospodárstvo.

 

 

Zloženie

Ryža * (95,25 %), amarant * (4 %), soľ (0,75 %). * výrobok kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

 

Skladovanie

Skladujte v suchu.

 

Výživová hodnota na 100 g

Energia: 1607 kJ / 384 kcal

Tuky: 3 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,1 g

Sacharidy: 78 g - z toho cukry: 0,5 g

Bielkoviny: 8,4 g

Soľ: 0,75 g


Krajina pôvodu

Česká republika

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať