Chlebicky a knackebroty

Chlebíček kukuričný s amarantom Crispins bezlepkový 100 g BIO EXTRUDO

Chrumkavý chlebík v biokvalite obohatený o amarant. Je to skvelá náhrada klasického pečiva, výborný je ako súčasť raňajok a desiaty. Viac

  • 1,14€ / 1,14 € za 100 g
  • Výrobca: Extrudo
  • Kód produktu:610025
  • Dostupnosť:Skladom

Amarant sa zaraďuje k pseudoobilninám, čo znamená, že medzi obilné trávy nepatrí, ale v kuchyni sa využíva úplne rovnako. Zrno a z neho mletá múka sa využívajú predovšetkým v potravinárstve, rovnako ako listy. Niekedy sa ale používa aj ako krmivo v poľnohospodárstve. Z múky sa pripravuje hlavne pečivo a cestoviny pre celiatikov. Amarantová múka chuťovo obohacuje nielen pečivo, ale napríklad aj kakao.

Rastlina, z ktorej amarant pochádza, sa nazýva láskavec. V Strednej Amerike ho pestovali Aztéci a Inkovia už 4000 rokov pred naším letopočtom. Dnes sa amarant prevažne pestuje v tropickom pásme, kde sa zrno zberá až trikrát ročne. Jedno zrnko má veľmi malé rozmery aj váhu.

Biopotraviny sú systematicky a prísne kontrolované podľa platnej legislatívy a len na základe vydanej certifikácie môžu byť takto označované. Biokvalitu týchto potravín uvítajú obzvlášť zákazníci, ktorí sa zaujímajú o udržateľný systém hospodárenia a ekologické poľnohospodárstvo.

 

 

Zloženie

Kukuričná múka*, amarantová múka* (20 %), ryžová múka*, žltý hrách*, hrachová bielkovina*, jedlá soľ, cukor*. *produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

 

Skladovanie

V suchu.

 

Výživová hodnota na 100 g

Energia: 1133 kJ / 201kcal

Tuky: 1 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2 g

Sacharidy: 54,3 g - z toho cukry: 1,6 g

Bielkoviny: 13,4 g

Soľ: 0,7 g

 

Krajina pôvodu

Česká republika

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať