Chipsy

Chipsy kukuričné paradajkové 100 g BIO AMAIZIN

Kukuričné chipsy v biokvalite z kukuričnej múky. Tradične sa podávajú s omáčkami - salsami. Skvelé k filmu alebo ako pohostenie pre návštevu. Viac

  • 2,14€ / 2,14 € za 100 g
  • Výrobca: Amaizin
  • Kód produktu:640009
  • Dostupnosť:Naskladňujeme. Odosielame do 2 - 4 dní.

Kukuričné chipsy v biokvalite sú zdravým maškrtením k večernému filmu alebo pre nečakanú návštevu. Môžete ich chrumkať aj len tak samotné, ale najlepšie chutia s nejakým dobrým dipom alebo paradajkovou salsou. Výborne ladia tiež s avokádovým qucamole. Sú s príchuťou paradajok a papriky a majú ľahko pikantnú chuť. 

Neobsahujú žiadne živočíšne zložky. Bez obáv si preto na nich môžu pochutnávať aj vegetariáni a vegáni. Ich bezlepkové zloženie zase ocenia nie len celiatici, ale všetci, ktorí sa snažia príjem lepku trochu obmedziť. 
 
Kukurica je rastlina z čeľade lipnicovité, ktorá môže mať až šesť metrov. Pôvodne pochádza z Južnej Ameriky, kde sa pestuje už cez 5 000 rokov. Od miestnych indiánov sa kukurica spolu s Kolumbom dostala do Európy. Dnes je kukurica po pšenici a ryži najpestovanejšou obilninou na svete. 
 
Kukurica sa využíva ako krmivo, ďalej ako surovina na výrobu cukru, oleja a škrobu. Niektoré druhy sa pestujú ako zelenina. V potravinárstve sa z kukurice vyrábajú lupienky, múka, krupica alebo kaše. Obzvlášť v rozvojových krajinách je kukurica cenným zdrojom obživy. 
 
Biopotraviny sú systematicky a prísne kontrolované podľa platnej legislatívy a len na základe vydanej certifikácie môžu byť takto označované. Biokvalitu týchto potravín uvítajú obzvlášť zákazníci, ktorí sa zaujímajú o udržateľný systém hospodárenia a ekologické poľnohospodárstvo.
 
 
 
Zloženie
 
kukuričná múka* (71 %), slnečnicový olej*, paradajky* (1,7 %), soľ, cukor*, výťažok z kvasníc, paprika*, čierne korenie*, cesnak*, chilli paprika*, paradajkový pretlak*, paprika extrakt*. *produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
 
 
Skladovanie 
 
Po otvorení skladujte vo vzduchotesnej nádobe.
 
 
Výživová hodnota na 100 g
 
Energia: 2099 kJ / 502 kcal
Tuky: 26 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 2,6 g
Sacharidy: 59 g - z toho cukry: 3 g
Bielkoviny: 6 g
Soľ: 1,8 g
 
 
Krajina pôvodu
 
EÚ / Mimo EÚ

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať