Chipsy

Chipsy kukuričné chilli 75 g BIO AMAIZIN

Kukuričné chipsy v biokvalite z kukuričnej múky. Tradične sa podávajú s omáčkami - salsami. Skvelé k filmu alebo ako pohostenie pre návštevu. Viac

  • 1,67€ / 2,22 € za 100 g
  • Výrobca: Amaizin
  • Kód produktu:640008
  • Dostupnosť:Naskladňujeme. Odosielame do 2 - 4 dní.

Kukurica je rastlina z čeľade lipnicovité, ktorá môže mať až šesť metrov. Pôvodne pochádza z Južnej Ameriky, kde sa pestuje už cez 5 000 rokov. Od miestnych indiánov sa kukurica spolu s Kolumbom dostala do Európy. Dnes je kukurica po pšenici a ryži najpestovanejšou obilninou na svete. V Čechách ju na poliach nájdeme na južnej Morave. 

Kukurica sa využíva ako krmivo, ďalej ako surovina na výrobu cukru, oleja a škrobu. Niektoré druhy sa pestujú ako zelenina. V potravinárstve sa z kukurice vyrábajú lupienky, múka, krupica alebo kaše. Obzvlášť v rozvojových krajinách je kukurica cenným zdrojom obživy. 
 
Biopotraviny sú systematicky a prísne kontrolované podľa platnej legislatívy a len na základe vydanej certifikácie môžu byť takto označované. Biokvalitu týchto potravín uvítajú obzvlášť zákazníci, ktorí sa zaujímajú o udržateľný systém hospodárenia a ekologické poľnohospodárstvo.
 
 
 
Zloženie
 
kukuričná múka* 74 %, slnečnicový olej*, chilli-mix* 4 % (soľ, sladká paprika*, cesnak*, cibuľa*, cukor*, koriander*, chilli*, senovka*, ligurček*). *produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
 
 
Skladovanie 
 
Po otvorení skladujte vo vzduchotesnej nádobe.
 
 
Výživová hodnota 100 g
 
Energia: 2009 kJ / 480 kcal
Tuky: 21,5 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 2,2 g
Sacharidy: 62,8 g - z toho cukry: 1,5 g
Bielkoviny: 6,7 g
Soľ: 1,3 g
 
 
Krajina pôvodu
 
EÚ / Mimo EÚ

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať