Caj matcha, matcha caj

Čaj Matcha 60 g (30x2g) BIO MATCHA TEA

Vysoko kvalitný čaj Matcha v praktickom a atraktívnom balení. Vhodná na prípravu teplých a studených nápojov. V biokvalite z Japonska. Malé vrecúška zaisťujú čerstvosť každej porcie čaju. Viac

  • 12,37€ / 20,66 € za 100 g
  • Výrobca: Matcha Tea
  • Kód produktu:510145
  • Dostupnosť:Skladom

Matcha je exkluzívny zelený čaj namletý na jemný prášok. Matcha čaj je špecifický ako svojim pestovaným, tak aj samotným spracovaním a formou prášku, ktorá je pre zelené čaje tak trochu netypická. Dávnejšie sa používal iba k čajovým rituálom. Teraz si môžete tento luxusný čaj a jeho účinky užiť aj vy.

Prášok z matcha čaju môžete použiť nie len na prípravu teplého ale aj ľadovo vychladeného nápoja. Môžete s nim tiež ochutiť a zároveň ofarbiť rôzne pokrmy, ako napríklad zmrzliny, krémy do toriet a ďalšie. Pokrmom dodá svoju špecifickú chuť a zároveň ich jemne ofarbí. Matcha prášok je aktuálnym hitom v kulinárstve.
 
Matcha je balený do malých vrecúšok po jednotlivých porciách, takže si môžete vziať jednoducho vrecúško matchy sebou do práce, do školy alebo na pobehovanie po meste a doplniť potrebnú energiu, kedykoľvek bude treba. Matcha prášok stačí rozmiešať s vodou v shakeru alebo zaliať horúcou vodou do termohrnčeka. 
 
Využitie
  • studená príprava - čaj zmiešajte s 2 dl vody a naozaj dôkladne premiešajte, môžete ochutiť limetkovou šťavou alebo ovocným sirupom (odporúčame bazový)
  • teplá príprava - čaj zalejte horúcou vodou (2 dl, 65 °C) a poriadne rozmiešajte, opäť vám nápoj bude chutiť s limetkou, ale aj s medom, chuť môžete zjemniť mliekom alebo jeho rastlinnou alternatívou
Výroba tohto čaju je veľmi náročná a jej postup pozná len niekoľko japonských farmárov. Rastlina s názvom čajovník sa 4 týždne pred zberom úplne zatieni, čo u rastliny zaistí nadprodukciu chlorofylu. Získa sýto zelenú farbu a výsledný nápoj má charakteristickú sladkasto jemnú chuť. Listy sa zbierajú výlučne ručne a spracovávajú sa v továrni, ktorej sa hovorí Aracha.
 
V továrni sa listy sparia a potom usušia. Sušené listy sa starostlivo triedia a nekvalitné lístky sú odstránené. Čaj je tiež zbavený ďalších nečistôt ako sú stopky alebo vetvičky. Listy sa po triedení nakrájajú a namelú v žulových mlynoch. Pre výslednú zmes sa miešajú rôzne odrody, aby bola dosiahnutá, čo najvyššia kvalita.
 
Biopotraviny sú systematicky a prísne kontrolované podľa platnej legislatívy a len na základe vydanej certifikácie môžu byť takto označované. Biokvalitu týchto potravín uvítajú obzvlášť zákazníci, ktorí sa zaujímajú o udržateľný systém hospodárenia a ekologické poľnohospodárstvo. 

 

 
 
Zloženie
 
Jemne mletý zelený čaj * Matcha. *produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
 

Skladovanie 

Skladujte na suchom a chladnom mieste, nevystavujte priamemu svetlu.

 

Výživová hodnota na 100 g

Energia: 1424 kJ / 340 kcal
Tuky: 0 g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 40,2 g - z toho cukry: 0 g
Bielkoviny: 19,4 g
Soľ: 0 g

 

Krajina pôvodu

Mimo EÚ

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať