Gel sprchovy argan a pomarancove kvety

Gél sprchový argan a pomarančové kvety 300 ml BIO SO’BiO étic

Sprchovací gél s arganovým olejom a s vodou z pomarančových kvetov vám pripraví očarujúci orientálny zážitok pri kúpeli. Gél vychádza svojím zložením z marockej tradície a je v biokvalite. Je tiež obohatený o aloe vera a 99% jeho zložiek je prírodných. Viac

  • 4,90€ / 1,62 € za 100 ml

Jednou zo zložiek tohto sprchovacieho gélu je voda z pomarančových kvetov. Pomarančovník sa vyskytuje v teplejších oblastiach po celom svete a dorastá až do 5 metrov. Pestuje sa práve pre svoje voňavé kvety, ale aj z listov a z plodov sa vyrábajú éterické oleje. Z kvetov sa voda získava destiláciou. SO'BiO ETIC spolupracuje s pomarančovými hájmi v Tunisku, konkrétne v regióne Nabeul na severovýchode. Kvety sa tu zbierajú ručne a ide o tradičný regionálny zber.


Argan je pôvodom strom z Maroka, kde dodnes hrá dôležitú hospodársku, ekologickú a sociálnu úlohu. Strom sa využíva v lesníctve a tiež pre svoje ovocie v potravinárstve. Prispieva tiež v boji proti rozširovaniu púštnych oblastí a proti erózii pôdy. Arganový olej, ktorý gél obsahuje, sa zo stromu získava už po stáročia a je tradičným orientálnym symbolom krásy. Olej zlatej farby sa lisuje z jadier arganového ovocia priamo v oblasti pestovania stromu na juhozápade Maroka.


Spoločnosť SO'BiO ETIC vznikla v roku 2007. Od tej doby sa venuje výrobe ekologických a etických kozmetických produktov. Ich kozmetika sa starostlivo testuje a všetky problematické a škodlivé zložky sa ihneď odstraňujú. Výrobky neobsahujú parabény, silikóny, syntetické vonné látky, nanočastice, polyetylénglykol alebo glykol. SO'BiO ETIC na výrobu využíva predovšetkým prírodné ingrediencie, aby podporila prirodzenú krásu človeka. Firma má certifikát Ecocert a Cosmebio preukazujúce pôvod surovín z ekologického poľnohospodárstva a je súčasťou 1% for the Planet Club.

 

Krajina pôvodu

Francúzsko

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať